Čistenie bazénov

Bazénový ručný vysávač s kefami GRE

Bazénový vysávač s prídavnými kefami na okrajoch zabezpečuje ešte účinnejšie čistenie vášho bazéna. Vysávač možno namontovať na bežne dostupné teleskopické tyče.

Cena v čase recenzie: 15,29 €

Bezchlórové chemikálie pre vírivé vane GUAa-WHIRLPOOL 3l

WHIRLPOOL je tekutý, koncentrovaný prípravok na dezinfekciu a hygienickú ochranu vody vo vonkajších a vnútorných, klasických a prenosných vírivkách. Má výrazný a dlhodobý účinok proti mikroorganizmom a riasam. Je vhodný aj na profesionálne použitie.

Cena v čase recenzie: 37,89 €

Vodu v bazéne znečisťuje viacero faktorov. Ide nielen o mechanické nečistoty, ako je tráva, lístie, peľ, hmyz, ale aj o mikroorganizmy, t. j. riasy, vírusy, baktérie. Čistenie bazéna je preto neoddeliteľnou súčasťou bezpečného kúpania. V opačnom prípade by mohlo dôjsť ku komplikáciám, či už vo forme podráždenej kože, očných slizníc atď. Aby bola voda v bazéne čistá, je dôležité sa o ňu starať a pravidelne odstraňovať všetky nečistoty.

Čistenie nadzemných a zapustených bazénov by sa malo kombinovať dvoma spôsobmi: mechanickým a chemickým čistením. Len tak dosiahnete efektívny výsledok. Mechanické čistenie bazénov pozostáva z dostatočne výkonného a kvalitného filtra, na väčšie nečistoty, ako je hmyz, lístie atď., je vhodné použiť bazénový vysávač alebo zbernú sieť. S usadeninami na dne a stenách vám pomôže kefa. Chemické čistenie odstráni všetky nečistoty a úlomky. Na odstránenie konkrétneho problému možno použiť chlór, peroxid alebo špeciálne chemikálie.