Čistenie bazénov

Elektrický bazénový vysávač Vákuum

Elektrický bazénový vysávač VACUUM je ideálny na čistenie víriviek, ale aj malých bazénov alebo detských bazénov. Zabudovaná dobíjateľná Li-Ion batéria (5V DC USB kábel je súčasťou balenia, nabíjačka nie je súčasťou balenia). Prevádzka 30 min (po úplnom nabití). Čas nabíjania 4,5 – 6 hodín. Otočná sacia hlava s kefami. Filtračná rúrka. Dvojdielna nastaviteľná tyč 1,5 m. IPX8.

Cena v čase recenzie: 61,26 €

Multifunkčné tablety Marimex Komplex 5v1

Päťzložkový prípravok Complex 5v1 vás zbaví starostí s údržbou bazéna. Multifunkčné tablety s piatimi účinkami sa postarajú o dezinfekciu, prevenciu proti riasam, vločkovanie, stabilizáciu tvrdosti vody a stabilizáciu pH.

Cena v čase recenzie: 21,8 €

Bazénový ručný vysávač s kefami GRE

Bazénový vysávač s prídavnými kefami na okrajoch zabezpečuje ešte účinnejšie čistenie vášho bazéna. Vysávač možno namontovať na bežne dostupné teleskopické tyče.

Cena v čase recenzie: 15,29 €

Bezchlórové chemikálie pre vírivé vane GUAa-WHIRLPOOL 3l

WHIRLPOOL je tekutý, koncentrovaný prípravok na dezinfekciu a hygienickú ochranu vody vo vonkajších a vnútorných, klasických a prenosných vírivkách. Má výrazný a dlhodobý účinok proti mikroorganizmom a riasam. Je vhodný aj na profesionálne použitie.

Cena v čase recenzie: 37,89 €

Vločková gélová tableta 2v1 Marimex

Gélové tablety určené na použitie v nadzemných a zapustených bazénoch. Môže sa používať len v skimmeri. Odporúča sa uchovávať mimo dosahu detí. Účinnosť gélu nie je ovplyvnená farbou tablety ani jej objemom (pôsobenie vzduchu môže spôsobiť stratu objemu gélu). Balenie obsahuje 2 tablety.

Cena v čase recenzie: 4,56 €

Základná súprava na chlórovú úpravu vody v bazéne

Súbor základnej bazénovej chémie na úpravu bazénovej vody chlórom. Obsahuje tablety Triplex 200g 1kg , pH- 1,5kg, pH+ 0,9kg, tester vody, veľký plavák.

Cena v čase recenzie: 28,74 €

Vodu v bazéne znečisťuje viacero faktorov. Ide nielen o mechanické nečistoty, ako je tráva, lístie, peľ, hmyz, ale aj o mikroorganizmy, t. j. riasy, vírusy, baktérie. Čistenie bazéna je preto neoddeliteľnou súčasťou bezpečného kúpania. V opačnom prípade by mohlo dôjsť ku komplikáciám, či už vo forme podráždenej kože, očných slizníc atď. Aby bola voda v bazéne čistá, je dôležité sa o ňu starať a pravidelne odstraňovať všetky nečistoty.

Čistenie nadzemných a zapustených bazénov by sa malo kombinovať dvoma spôsobmi: mechanickým a chemickým čistením. Len tak dosiahnete efektívny výsledok. Mechanické čistenie bazénov pozostáva z dostatočne výkonného a kvalitného filtra, na väčšie nečistoty, ako je hmyz, lístie atď., je vhodné použiť bazénový vysávač alebo zbernú sieť. S usadeninami na dne a stenách vám pomôže kefa. Chemické čistenie odstráni všetky nečistoty a úlomky. Na odstránenie konkrétneho problému možno použiť chlór, peroxid alebo špeciálne chemikálie.