Bazénové filtrácie

Bazén Orlando s možnosťou zapustenia s filtráciou

Rozhodli ste sa pre bazén? Neviete, ktorý si vybrať a čo všetko urobiť? Je to jednoduché. Stavte na kvalitu. Vyberte si tento typ nadzemného bazéna. Kruhový bazén vrátane príslušenstva zabezpečí bezpečné a bezproblémové plávanie a užívanie si vodných radovánok kedykoľvek počas teplých slnečných dní.

Cena v čase recenzie: 444,06 €

Lacný záhradný bazén s priemerom 3 metre vrátane filtrácie

Po dlhom a náročnom dni v práci si vychutnajte zaslúžený odpočinok v bazéne. Osviežujúca voda, vonkajšie prostredie a letný vzduch vám určite dodajú energiu a pripravia vás na ďalší pracovný deň. Bazén Bestway je zázrak, o ktorom sa vám možno ani nesnívalo. Je to kvalitný a cenovo dostupný bazén so všetkým potrebným vybavením, ktorý si zamilujete nielen vy, ale aj vaše deti. S objemom 4678 litrov ponúka bazén dostatok priestoru na kúpanie pre celú vašu rodinu.

Cena v čase recenzie: 95,03 €

GRE Nature Wood Violette 5,11 x 1,24 m

Hľadáte vonkajší bazén, ktorý dokonale zapadne do vašej záhrady? Potom sa vám bude páčiť tento celodrevený luxusný bazén GRE Nature Wood Violette s rozmermi 5,11 x 1,24 m, ktorý je vybavený pieskovou filtráciou. Vďaka svojmu prírodnému dizajnu sa krásne prispôsobí atmosfére a architektúre záhrady!

Cena v čase recenzie: 2 754,79 €

Nadzemný bazén s filtračnou súpravou

Bestway Fast Set Ø457 x 84 cm | kompletná súprava s filtráciou. Nadzemný bazén určený na povrchovú montáž, veľmi ľahko sa rozoberá, potom stačí nafúknuť horný prstenec a naplniť bazén vodou. Stúpajúci vodný stĺpec vytvorí samotný bazén. Vďaka praktickému vypúšťaciemu ventilu nie je problém ani s vypúšťaním vody. Skladovanie bazéna mimo sezóny je jednoduché a predĺži jeho životnosť. Nadzemné bazény Bestway sú odolné voči oderu a slnečnému žiareniu, pretože sú vyrobené zo zosilneného PVC.

Cena v čase recenzie: 183,87 €

Bazénová filtrácia sa používa na zachytávanie hrubých nečistôt obsiahnutých vo vode. Môžete si vybrať z dvoch variantov, a to z kartušovej alebo pieskovej filtrácie.

Piesková filtrácia funguje na prírodnej báze filtrovaním vody cez vložku s kremičitým pieskom, ktorá zachytáva všetky nečistoty z vody a čistú prefiltrovanú vodu vracia späť do bazéna. Vo všeobecnosti sa považuje za vhodný typ filtrácie pre väčšie bazény. Výhodou pieskovej filtrácie je veľké zníženie spotreby bazénovej chémie. Použitie pieskovej filtrácie je ekonomickejšie, menej náročné a tiež zdravotne nezávadné.

Kartušová filtrácia sa skladá z čerpadla a kartuše. V porovnaní s pieskovou filtráciou je náročnejšia na údržbu. Táto filtrácia funguje tak, že filtruje vodu cez valec, v ktorom sa zachytávajú všetky nečistoty, a preto je potrebné ho niekoľkokrát týždenne čistiť pod prúdom vody. Výhodou kazetovej filtrácie je nižšia obstarávacia cena a nižšia spotreba energie. Výber bazénovej filtrácie ovplyvňuje nielen veľkosť a objem bazéna, ale aj jeho dizajn. Menšie nadzemné bazény sa pripájajú na hadice s priemerom 32 alebo 38 mm, zapustené a zabudované bazény majú hadice alebo rúrky s priemerom 50 mm.