Tepelné čerpadlo pre bazén

Bazénové tepelné čerpadlo je ideálnym riešením pre tých, pre ktorých je letná kúpacia sezóna príliš krátka. Čerpadlo umožňuje získavať teplo z okolia bazéna striedaním cyklov kompresie a expanzie teplonosnej kvapaliny. Kompresor, ktorý stláča a ohrieva kvapalinu, ju potom dodáva do výmenníka, ktorý odovzdáva teplo vode v bazéne. Voda sa vyhrieva nepretržite a umožňuje využívať bazén až 7 mesiacov v roku. Tepelné čerpadlo je najúčinnejšie pri teplote vzduchu 15-25 °C, ale môžete ho používať aj pri teplote 8-35 °C.

Pri výbere čerpadla sa musíte riadiť predovšetkým objemom vody v bazéne, na ktorý sú čerpadlá dimenzované. Slabšie zariadenia pre malé bazény môže pripojiť laik, ale silnejšie čerpadlá pre veľké objemy vody musí uviesť do prevádzky skúsený technik. Výhodou tepelného čerpadla je úspora peňazí. V porovnaní s bežným elektrickým vykurovaním ušetríte až 80 % elektrickej energie.

Praktické tepelné čerpadlo pre bazén Marimex

Ako si predĺžiť plaveckú sezónu vo vlastnom bazéne? Ako urobiť plávanie pohodlnejším a príjemnejším? Kľúčom k úspechu je kúpa tohto kvalitného tepelného čerpadla.

Cena v čase recenzie: 399 €

Tepelné čerpadlo Premium 5000 na ohrev vody v bazéne

Tepelné čerpadlo Marimex Premium 5000 je vhodné na ohrev vody v bazénoch do 22 m³. Čerpadlo zabezpečuje účinný ohrev vody aj bez slnečného svetla. Výhodou je jednoduchá obsluha a nenáročná údržba. Čerpadlo s titánovým výmenníkom tepla využíva obnoviteľné zdroje energie, a preto je šetrné k životnému prostrediu

Cena v čase recenzie: 609 €

Bazénové tepelné čerpadlo Premium 800 s príslušenstvom

Ako si spríjemniť pobyt vo vlastnom bazéne? Zvažujete v rámci kúpy tepelného čerpadla otázku ohrevu vody? Ak áno, ktorý z nich si vybrať? Pre všetky bazény do 35 m3 je k dispozícii praktický a kvalitný model. Vďaka nemu môžete ohrievať vodu aj bez slnečného svetla. Vychutnajte si pohodlné kúpanie v príjemne teplej vode.

Cena v čase recenzie: 1 299 €

Tepelné čerpadlo Premium 3500 na ohrev vody v bazéne

Tepelné čerpadlo Marimex Premium 3500 je vhodné na ohrev vody v bazénoch do 15 m3. Čerpadlo zabezpečuje účinný ohrev vody aj bez slnečného svetla. Výhodou je jednoduchá obsluha a nenáročná údržba. Toto čerpadlo má funkciu rozmrazovania, displej LED a pripojenie Bluetooth.

Cena v čase recenzie: 579 €

Elektrický ohrievač pre nadzemné bazény

Samostatný ohrievač je pripevnený k stojanu z nehrdzavejúcej ocele, ktorý po ukotvení zabezpečuje stabilnú polohu ohrievača. Teleso ohrievača je vyrobené z plastu odolného voči vysokým teplotám. Vykurovacia kazeta je vyrobená z TITANU. Termostat sa používa na reguláciu teploty od +5 °C do +40 °C a zariadenie je chránené tepelnou poistkou. Ohrievač je vybavený flexokáblom (dĺžka cca 1,5 m) na pripojenie do zásuvky 230 V za prúdovým chráničom IN=30 mA. Pripojenie k vodnému okruhu pomocou hadicových koncoviek pre hadice s priemerom 32 alebo 38 mm alebo so závitom 1,5″. Každý ohrievač je testovaný na tesnosť.

Cena v čase recenzie: 320,69 €